Meghosszabbítja, majd harmadfokúra emeli a hőségriasztást a helyettes országos tisztifőorvos. A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján az ország egész területére vonatkozóan
2026. június 26-án (péntek) 24.00 óráig meghosszabbítja az érvényben lévő II.fokú hőségriasztást, továbbá tekintettel a hőség fokozódására,
2026. június 27-én (szombat) 00.00 órától 2026. június 30-án (kedd) 24.00 óráig III.fokúra emeli azt!
A következő napokban extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan is megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők.
Kérjük, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljünk önmagunkra és egymásra!
Hőség idején különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, legyen nálunk mindig ivóvíz!
A szabadtéri programok, fesztiválok, sportesemények vagy strandolás során készüljünk fel tudatosan a kánikulára!
A déli órákban kerüljük a tűző napot, és húzódjunk árnyékba vagy hűtött helyiségbe, valamint használjunk magas faktorszámú fényvédő készítményt!
Viseljünk világos színű, jól szellőző ruházatot, UV-védelemmel ellátott napszemüveget!
Vízparti pihenéskor felhevült testtel soha ne ugorjunk a vízbe, lassan, fokozatosan hűtsük le szervezetünket!
A légkondicionált helyiségek listája megtalálható a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság weboldalán.
A gyermekeket, házi kedvenceket soha, egyetlen percre se hagyjuk a parkoló autóban! A jármű utastere pillanatok alatt életveszélyesen felmelegedhet!!!
Ha bárki autóban hagyott gyermeket vagy háziállatot lát, azonnal hívja a 112-es segélyhívószámot!
A hőség idején való teendőkről további részletes információkat találnak a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Facebook-oldalán.
Vigyázzunk egymásra!